مجموعه ما شما را به خرید بهترین تابلوفرش ماشینی، موکت، تایلهای اداری و تشریفات تالار دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

مرکز فروش موکت تافتینگ در مشهد

موکت تافتینگ مشهد

موکت تافتینگ اسم دیگری دارد به نام پرز بلند، که الیاف آن را درون آستر نگهداری می کنند. با استفاده از دستگاه الیاف را درون آستر به روش تافت نگه می دارند. و این عمل باعث تفاوت موکت نمدی و تافتینگ شده است و باعث شده موکت تافتینگ الیاف های بلندی داشته باشد. 

مرکز فروش موکت تافتینگ در مشهد

نگاهی به صنعت موکت تافتینگ در کشور

نگاهی به صنعت موکت تافتینگ در کشور

این نوع موکت ویژگی ها و خصوصیات بسیاری دارد. علاوه بر ظاهر زیبا و جذب کننده حالتی مانند فرش دارد و دارای پرز های بلند می باشد این موکت ها بسیار با دوام هستند و متقاضیان زیادی دارد به گونه ای که حتی در اداره ها و مرکز های تجاری از این نوع موکت استفاده می شود موکت تافتینگ دکوراسیون داخلی خوبی برای خانه ها به حساب می آید زیرا زیبایی خاصی دارد. ترکیبات این موکت عبارت اند از آستر روی کار، آستر زیر کار، پرز موکت و چسب برای تولید این نوع موکت در ابتدا به وسیله ی تعدادی سوزن الیاف از آستر رویی می گذرد که این کار توسط ماشین تافتینگ انجام می شود سپس قلاب هایی در زیر آستر وجود دارند که الیاف را نگه می دارند و بار دیگر سوزن از روی آن عبور می کند که باعث ایجاد حلقه می شود. این موکت ها مختلف هستند و بعضی از آن ها حلقه هایشان بریده می شود. سه نوع موکت تافتینگ وجود دارد: تافتینگ کات، تافتینگ لوپ و کات لوپ که هر یک از آن ها با هم فرق دارند و ویژگی های مربوط به خود دارند. در صنعت موکت تافتینگ دستگاه هایی وجود دارد که روی موکت ها انواع نقش و طرح ایجاد می کنند. بعد از انجام این مراحل برای وصل کردن آستر زیرین به موکت از چسب مخصوص استفاده می شود. هرچه موادی که در تولید موکت مرغوب تر باشند و کیفیت بالا تری داشته باشند موکت تافتینگ استحکام بیش تری پیدا می کند. در دستگاه تافتینگ صد و بیست تا صد و هشتاد رديف سوزن وجود دارد که هر کدام دوک جداگانه برای خود دارند. تیوب های زیادی وجود دارد که نخ ها را به سوی سوزن ها هدایت می کند که بسیار جالب است برای افرادی که در آن جا کار می کنند. برای تولید کردن یک موکت که هم با کیفیت باشد و هم پرز های بلندی داشته باشد انواع مختلفی پارامتر وجود دارد. وزن موکت در نشان دهنده ی چگالی موکت و تعداد پرز های استفاده شده در موکت تافتینگ بسیار موثر است. این که پرز های موکت تافتینگ مقاوم باشند ضخامت موکت را به خوبی نشان می دهند یعنی در عین این که ارتفاع بلندی دارند باید هنگام کوبیده شدن مقاوم باشند و دچار تغییر شکل نشوند. هر اندازه که تراکم سوزن ها در دستگاه تافتینگ بیشتر باشد مقاومت موکت نیز بیش تر می شود. و عمر آن طولانی تر می شود. موکت جدیدی طراحی شده که آب را در خود حل نمی کنند و کثیفی را به داخل خود راه نمی دهند. این گونه موکت ها جدید هستند و چرک نشو نام دارند و به راحتی تمیز می شوند. این موکت ها بسیار پر فایده هستند و حساسیت ایجاد نمی کنند. این موکت ها کیفیت بالایی دارند و بسیار پر طرفدار هستند. در صنعت تولید موکت افراد با تجربه و آگاه به مسائل نساجی کار می کنند و بهترین موکت ها را در بهترین و عالی ترین رنگ و طرح به بازار ارائه می کنند البته وجود ماشین آلات و دستگاه های جدید و پیشرفته در روند کار بی تاثیر نیست و رونق کار را دو برابر کرده است. صنعت موکت تافتینگ امروزه بسیار پیشرفته شده است. 

آشنایی با انواع موکت تافتینگ

 موکت ها با توجه به نیاز ها و استفاده های مختلف به گونه های مختلفی تولید می شوند. نوعی موکت وجود دارد که به آن موکت نمدی یا بافته نشده گفته می شود. در تولید این نوع موکت الیاف ها به داخل هم دیگر فشار داده می شوند و با استفاده از دستگاه و ماشین آلات مکانیکی که سوزن دارند به هم دیگر می چسپند و محکم می شوند روند تولید این موکت ها نسبت به موکت های بافته شده سریع تر می باشد. و همین علت باعث شده نسبت به موکت های دیگر قیمت ارزان تری داشته باشند. موکت های نمدی به صورت یک لایه و دو لایه تولید می شوند. که حالت دولایه ی آن گرم تر است و حالت نرمی بیش تری دارد. از دو لایه ی آن بیش تر برای اتاق کودکان استفاده می شود زیرا دوام بیش تری دارد. این نوع موکت خود به چهار نوع تقسیم می شود؛ موکت حرارتی، موکت چاپی، موکت، سوزنی و زر بافت. این روش ها هر کدام طرح های مختلفی را برای موکت ایجاد می کنند. یکی از روش های رایج برای تولید موکت روش تافتینگ است که به نام موکت پرز بلند نیز معروف است. سوزن ها لایه ی اول موکت را به لایه ی دوم موکت وصل می کنند. برای این که محکم کاری شود و موکت استحکام بیش تری داشته باشد باید از چسپ محکم و مخصوصی استفاده شود تا موکت حالت خود را از دست ندهد و از هم گسسته نشود. موکت تافتینگ به سه روش بافته می شود؛ روش اول: برش خورده، روش دوم: برش نخورده، روش سوم: ترکیبی از دو روش اولی می باشد. چون روش بافت موکت ها متفاوت است شکل آن ها نیز تغییر می کند و با هم دیگر متفاوت می شود. در روش الیاف برش خورده یا تافتینگ کات وقتی الياف بافته می شود سر رشته ها را باید ببریم اما هر چقدر سر این الیاف ها دراز تر باشد موکت نرم تری تولید می شود. روش دیگر تولید موکت الیاف برش نخورده است، اسم دیگر آن موکت تافتینگ لوپ می باشد این موکت از دوام بالایی برخوردار است در این روش هر دو سر الیاف باید داخل سطح زیرین فرو برود. روش سوم که ترکیبی از دو حالت قبل است هر دو روش به کار می رود در این روش طرح های مختلفی تولید می شود. یکی از برند های معتبر تولید کننده موکت تافتینگ شرکت ظریف مصور است که موکت هایی با کیفیت بسیار بالا و زیبایی تولید می کند و همچنین در طرح و رنگ های مختلفی موکت می بافند. و به نظر و سلیقه ی مشتریان بسیار اهمیت می دهد. وقتی وارد بازار موکت تافتینگ شوید می بینید که چه تعداد موکت های عالی در طرح ها و رنگ های مختلف در بازار وجود دارد که بنا به سلیقه ی مشتری خریداری می شوند. انواع موکت تافتینگ در بازار وجود دارد. 

همه چیز درباره خط تولید موکت تافتینگ مشهد

همه چیز درباره خط تولید موکت تافتینگ مشهد خط تولید موکت

کارخانه های نساجی همیشه زمینه ی اشتغال زایی خوبی در کشور بوده اند حالا شرکت ها و صنایع نساجی پیشرفته ای به وجود آمده اند که انواع و اقسام کالا را تولید می کنند یکی از این خط های تولید، تولید موکت تافتینگ می باشد. این روز ها تولید این موکت ها اقتصاد گسترده ای را به وجود آورده است که این صنعت ها امتیاز ها و ظرفیت های مناسبی را در پی داشته اند. از اوایل دهه شصت میلادی بسیاری از این تولیدی ها در خط نساجی کار کرده اند که هر شرکت و کار گاهی سهمیه ی مربوط به خود را دارا بوده است. امروز سهمیه ی کارخانه ها بسیار بیش تر شده است و نرخ ها هر روز افزایش پیدا می کنند. تولید موکت از زمان های بسیار قبل وجود داشته است و کار خود را شروع کرده اند از روش های سنتی گذشته و کم کم پیشرفته تر شده اند و ماشین ها و دستگاه های جدیدی وارد عرصه ی کار شده اند. 

عوامل تاثیر گذار بر کیفیت موکت تافتینگ

اولین فرش بشر از چه جنسی بوده و چگونه طرحی داشته است هنوز مشخص نیست. تحقیقات نشان داده است که استفاده از پشم گوسفند و بز در تولید فرش و موکت کیفیت آن را بالا می برد و تحمل و مداومت آن را زیاد می کند. اولین فرش های بافته شده در ایران تولید شده‌ اند. گذشت زمان باعث شد تا دستگاه های پیشرفته ای ساخته شود که مستقیما الیاف را به کف پوش تبدیل کند و این کار باعث می شد که هزینه های اضافی کاهش پیدا کنند و کیفیت موکت بالا برود. انواع و اقسام مختلف و متفاوتی موکت تافتینگ وجود دارد. موکت تافتینگ حالت فرشی دارد خیلی نرم و راحت است و در برابر جسم های سنگین بسیار مقاوم است و خراب نمی شود این موکت لطیفی بالایی دارد و پرز های آن اضافی نمی دهند. این موکت حالت فرشی دارد و بسیار لطیف و نرم است. پرز های اضافی از خود نشان نمی دهد و مداومت زیادی در برابر جسم های سنگین دارد. این موکت ها خیلی لطیف و راحت هستند. کیفیت بالای این موکت ها باعث رضایت همه ی مشتری ها شده است. این موکت ها توسط ماشین ها و دستگاه هایی ساخته می شوند که موکت را استحکام می بخشند. این موکت ها چروک نمی شوند و مدت زمان زیادی حالت اولیه ی خود را از دست نمی دهند. انواع موکت تافتینگ عبارت اند از؛ موکت ظریف مصور طرح سیدنی که کلاسیک هستند. موکت آرتا طرح بلژیک می باشد. موکت آرتا طرح رویال، موکت آرتا طرح کریستالی و پلاز. برای تولید این موکت ها می توان از الیاف های گوناگونی استفاده کرد. این موکت های پرز بلند در انواع طرح و رنگ وجود دارند. می توان از ترکیب چند رنگ در تولید موکت استفاده کرد. و تک رنگ و حتی سفید هم در طراحی این موکت ها به کار برده می شوند. به دلیل متفاوت بودن الیاف ها موکت های گوناگونی هم به بازار عرضه می شود که هر کدام طرح متفاوتی دارند. این موکت تافتینگ به دلیل نرم بودن و پرز های بلند آن در هوای سرد کف خانه را گرم می کند. به دلیل وجود انواع مختلفی از این نوع موکت می توان به راحتی با هر نوع دکوراسیونی آن را هماهنگ کرد. خرید موکت تافتینگ به راحتی انجام می شود. 

راهکار های تشخیص کیفیت موکت تافتینگ مشهد

راهکار های تشخیص کیفیت موکت تافتینگ مشهد راهکار تشخیص کیفیت موکت تافتینگ 

فروش موکت تافتینگ توسط برند های معتبر صورت می گیرد و ارائه ی این کالا ها به بازار توسط افراد مجرب صورت می گیرد. تشخیص این که آیا موکت کیفیت مناسب را دارد یا نه توسط افراد با تجربه انجام می شود و همه ی ترکیب ها و عواملی که در ساخت و تولید این صنایع نقش دارند کیفیت این کالا را مشخص می کنند. چسپ خوب الیاف خوب و… همه کیفیت موکت را بالا می برند و باعث جلب رضایت مشتری می شوند. کیفیت موکت در خرید و فروش آن بسیار تاثیر گذار است و مشتری قبل از هر چیز از جنس محصول مطمئن می شود و بعد آن را خریداری می نماید. موکت های با کیفیت دوام بالاتری نسبت به موکت های معمولی دارند. 

راهنمای کامل خرید موکت تافتینگ مشهد

برای خرید این موکت حتما از کیفیت آن باید مطمئن شد. در مشهد کارخانه های زیادی وجود دارد که در این کار هستند و چون مشهد شهر بزرگی است این کار بسیار پر رونق است و سود زیادی دارد. در ایران موکت خارجی نیز در بازار ها یافت می شود و خرید و فروش انجام می گیرد. انواع موکت وجود دارد که عبارت اند از : پارس موکت، موکت آرتا، پالاز موکت، موکت ظریف مصور، موکت رامون، موکت صبا و انواع برند های ایرانی دیگر که این ها از مهم ترین هستند. و بسیار معروف اند و مشتری ها می توانند به راحتی و با اطمینان خاطر بهترین نوع را خریداری کنند. موکت ها برای کف اتاق و حتی زیر فرش ها و روی کاشی و سرامیک ها استفاده می شوند. 

قیمت خرید موکت تافتینگ مشهد

قیمت خرید موکت تافتینگ مشهد  

در برخی از برند های کشور لیست قیمت هایی که در مورد فروش موکت تافتینگ وجود دارد مصوب است. خیلی از برند های متفاوتی وجود دارد که در کار تولید موکت تافتینگ می باشند. چون در ایران کارخانه های بسیاری وجود دارد برای تولید این کالا مشتری های زیادی وجود دارد که طرح و مدل و قیمت و برند و ارتفاع محصول را مد نظر قرار می دهند و در آخر بهترین انتخاب را به کار می گیرند. قیمت انواع موکت ها به طرح و نوع آن نیز بستگی دارد هر چقدر کیفیت آن بالاتر و عالی تر باشد قیمت آن افزایش پیدا می‌ کند و بی کیفیت بودن موکت باعث افت قیمت کالا ها می شود. در کل در بازار های ایران موکت ها قیمت های مناسبی نسبت به سایر کشور های دیگر دارند. و این موکت ها خیلی آسان در دسترس مشتری های عزیز قرار می گیرند. در نتیجه قیمت موکت تافتینگ بستگی به کیفیت آن دارد. 

مژگان فرجی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ما شما را به خرید بهترین تابلوفرش ماشینی، موکت، تایلهای اداری و تشریفات تالار دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0