مجموعه ما شما را به خرید بهترین تابلوفرش ماشینی، موکت، تایلهای اداری و تشریفات تالار دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

مرکز فروش فرش ۹ متری ۷۰۰ شانه باکیفیت بی نظیر

پر تقاضاترین فرش در بازار، فرش ۹ متری ۷۰۰ شانه با تراکم بالا و کیفیت بی نظیر است. تولید فرش ماشینی در طرح ها و رنگ های متنوع و چشم نواز در برندها و شرکت های مختلف انجام می شود. همه ابعاد مختلف فرش ماشینی، مصرف فراوانی در خانه های ایرانی دارد ولی امروزه به دلیل دکوراسیون و چیدمان منازل، فرش ماشینی نه متری کاربرد بیشتری دارد، این فرش جزو پرفروش ترین و متنوع ترین فرش ماشینی از نظر رنگ و طرح می باشد.

مرکز فروش فرش ۹ متری ۷۰۰ شانه باکیفیت بی نظیر

مواد اولیه در تولید فرش ماشینی

مواد اولیه در تولید فرش ماشینی در تولید فرش ماشینی از انواع متنوعی نخ ها و الیاف مصنوعی استفاده می شود که شامل پلی پروپلین، پلی استر و نخ آکریلیک که به دلیل شباهت الیاف آکریلیک با پشم در گذشته مصرف بالایی در تولید فرش ماشینی داشت ولی امروزه مصرف آکریلیک به دلایل مختلف کم تر شده است که می توان به ایجاد حساسیت، پرز دهی زیاد، شست و شوی سخت به دلیل اینکه در تماس با آب وزن فرش سنگین می شود، دیر خشک شدن، و امکان شکنندگی الیاف در اثر تا خوردن اشاره کرد.

امروزه در تولید فرش ماشینی از الیاف پلی استر که به آن ابریشم مصنوعی نیز اطلاق می شود، استفاده بیشتری می شود. از ویژگی های ابریشم مصنوعی می توان به ثبات رنگ، شفافیت و درخشندگی فرش، شستشوی آسان، بدون پرز و ضد حساسیت بودن آن اشاره کرد.

الیاف دیگری که در بافت فرش ماشینی به کار می رود پلی پروپلین می باشد ولی به دلیل این که فرش ماشینی بافته شده از این الیاف به مرور زمان تغییر رنگ پیدا کرده و از نرمی و لطافت فرش کاسته می شود، استقبال از این نوع فرش کمتر شده است و استفاده از پلی استر در تولید فرش ماشینی روز به روز افزایش می یابد و تولید کنندگان گرایش بیشتری به استفاده از این نوع الیاف در تولید انواع فرش ماشینی پیدا کرده اند‌.

مراحل تولید فرش ماشینی در ابعاد مختلف

مراحل تولید فرش ماشینی در ابعاد مختلف فرایند تولید فرش ماشینی طی سه مرحله انجام می پذیرد که شامل ریسندگی، بافندگی و تکمیل فرش می باشد. در مرحله اول روی الیاف، رنگرزی انجام شده و الیاف با رنگ های متنوع تولید و به واحد ریسندگی تحویل داده می شود.

در این واحد نخ ها با نمره ها و رنگ های مختلف تولید می شود، فرش ماشینی از سه دسته نخ به نامهای نخ تار که از جنس پلی استر و پنبه می باشد، نخ پود که از جنس نخ خاب و جوت است و ریشه که از جنس اکریلیک، پلی پروپیلن، پلی استر و گاهی ویسکوز می باشد، بافته شده و سپس این نخ ها به واحد بافندگی ارسال می شود.

در مرکز بافندگی به وسیله دستگاه فرش بافی طرح مورد نظر به وسیله الیاف رنگی پیاده می شود. در تولید فرش ماشینی از دو دهنه کار استفاده می شود که در اصطلاح به آن فرش رو و زیر بافت گفته می شود که این دو فرش دارای خواب مشترک هستند و توسط تیغه برش که همراه بافت در حال حرکت است برش داده شده  و  از هم جدا می شود.

در پایان راه تولید، در واحد تکمیل روی فرش بافته شده مراحل زیر به ترتیب انجام می شود:

  • تیغه
  • آهار زنی و تمیز کردن پشت فرش
  • شیرینگ  یعنی پرداخت و صاف کردن سطح فرش
  • برش فرش از نظر طولی و عرضی
  • لبه دوزی ، چرم زنی، زیگزاگ و ریشه دوزی
  • کنترل کیفیت و تست سلامت فرش
  • کاور و بسته بندی

در پایان این مراحل فرش برای فروش به بازار ارسال می گردد.

صادرات فرش ۹ متری ۷۰۰ شانه باکیفیت به بازار های جهانی

صادرات فرش ۹ متری ۷۰۰ شانه باکیفیت به بازار های جهانی

با توجه به کیفیت مناسب و پیشرفت روز افزون تولیدات فرش ماشینی در ایران، صادرات فرش ۹ متری با طرح ها و نقشه های بسیار منحصر به فرد به کشورهای افغانستان، ترکمنستان، عراق، پاکستان انجام می شود و چشم انداز بسیار روشنی از افزایش صادرات در آینده ای نزدیک به کشورهای دیگر وجود دارد.

برای دستیابی به این هدف و راهیابی به بازارهای جهانی باید روز به روز بر کیفیت فرش های ماشینی از نظر رنگ، طرح و مواد اولیه بر طبق استانداردهای جهانی افزوده گردد.

برای این منظور شرکت در نمایشگاه های جهانی و شناخت گرایش ها و سلایق آنها در پیشرفت و نیل به صادرات بیشتر تأثیر بسزایی دارد.

مژگان فرجی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ما شما را به خرید بهترین تابلوفرش ماشینی، موکت، تایلهای اداری و تشریفات تالار دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0