مجموعه ما شما را به خرید بهترین تابلوفرش ماشینی، موکت، تایلهای اداری و تشریفات تالار دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

مرکز خرید فرش ۱۵۰۰ شانه در تبریز

مرکز خرید فرش ۱۵۰۰ شانه تبریز انواع مختلفی از فرش ها را به فروش می رساند. امروزه فرش به عنوان یکی از ملزومات اساسی و اصلی در زندگی همه ما نقش بسیار مهمی را ایفا می کند.

مرکز خرید فرش ۱۵۰۰ شانه در تبریز

سیستم و تکنولوژی بافت فرش

 سیستم و تکنولوژی بافت فرش

تکنولوژی بافت فرش به عنوان یکی از تکنولوژی های پیشرفته در صنعت فرش بافی در حال حاضر در ایران برقرار می باشد. فرش یکی از مهمترین صنایع جهان می باشد. در دنیا هر کشوری به یکی از صنایع خود افتخار می کند و ایران نیز در دنیا با صنعت فرش بافی شناخته می شود.

همچنین فرش یکی از ملزوماتی است که همه مردم در جهان از آن استفاده می کنند. وجود فرش در خانه شما تا حد زیادی بر زیبایی و طراحی خانه تان می افزاید. امروزه برای همه طراحی های مدرن و سنتی، ناگزیر از فرش نیز بهره می گیرند.

فرش بافی نیز یکی از صنایعی است که ریشه در سنت های دیرینه جامعه ایرانی دارد. از قدیم الایام فرش در ایران وجود داشته است. امروزه «فرش پازیریک» به عنوان قدیمی‌ترین فرش کشف شده در جهان که ایرانی است خود گواهی بر دیرینگی این صنعت در ایران دارد.

فرش یا قالی نوعی گستردنی بافته شده از الیاف پنبه و پشم و در مواردی هم ابریشم می باشد. از آنجایی که قالی یا فرش دارای نقش های زیبایی بر روی خود می باشد، امروزه در هنر نیز نقش مهمی ایفا می کند. امروزه برای بافت قالی از تکنولوژی های پیشرفته نیز استفاده می کنند.

تکنولوژی بافت سی آر تی یکی از پیشرفته ترین تکنولوژی های صنایع فرش بافی در جهان به شمار می رود. هر ماشین سی آر تی توانست سرعت بافت، بهره وری تولید و رنگ و طرح نامحدود را به صنعت فرش ماشینی هدیه دهد.

هر یک از این ماشین ها شاید در ابتدا محدود به یک کریل و مجموعه ای از رنگ ها به نظر برسد اما می تواند چندین طرح و نقشه و سایز بافت را همزمان ارائه دهد. امروزه بیش از 1200 ماشین بافندگی سی ار تی در تمام دنیا و حتی در ایران موجود می باشد.

الیاف به کار رفته در تولید فرش 1500 شانه

الیاف به کار رفته در تولید فرش 1500 شانه

الیاف تولید فرش 1500 شانه متفاوت هستند.  در واقع امروزه با پیشرفت تکنولوژی برای بافت فرش ها از انواع گوناگونی از نخ ها استفاده می شود. در حال حاضر برای بافت فرش های ماشینی از دو نوع نخ استفاده می شود. در این جا به اختصار به این الیاف پرداخته می شود.

  • الیاف طبیعی فرش؛ این نوع از الیاف از بهترین نوع نخ در فرش ها می باشند. اگر چه این الیاف بیشتر در بافت فرش های ماشینی کاربرد دارند اما از آنها برای تولید فرش ماشینی نیز استفاده می شود. این الیاف برخی گیاهی بوده مانند پنبه و برخی نیز حیوانی اند مانند پشم و ابریشم.
  • الیاف مصنوعی فرش؛ این الیاف نیز همان گونه که از نامشان پیداست بیشتر از مواد نفتی ساخته شده اند. الیاف مصنوعی به کار رفته در فرش ها عبارتند از: نخ اکریلیک، نخ نایلون، نخ پلی استر، نخ پلی پروپیلن و نخ ویسکوز. لازم به ذکر است که نخ ویسکوز از نوع نخ های بازیافتی بوده و کیفیت چندانی ندارد.

صنعت فرش بافی در برخی از شهرهای ایران مانند تبریز، مشهد و کاشان دارای رونق زیادی می باشد. فرش ۱۵۰۰ شانه تبریز یکی از زیباترین فرشهای ایرانی بوده که در طراحی آن از «لچک و ترنج» استفاده شده که یکی از طرح های اصیل و پر طرفدار ایرانی می باشد.

خرید ارزان فرش ۱۵۰۰ شانه تبریز از کارخانه

خرید ارزان فرش ۱۵۰۰ شانه تبریز از کارخانه

در حال حاضر خرید ارزان فرش 1500 شانه تبریز از کارخانه به سهولت انجام می شود. البته همانطور که می دانید عوامل متعددی بر قیمت فرش اثر گذارند. برای مثال یکی از عوامل مهم تعیین کننده قیمت فرش، نوع نخی است که در آن به کار می رود. برای مثال فرش های که از الیاف طبیعی مانند ابریشم بافته می شوند به مراتب ارزش بیشتری نسبت به سایر فرش ها دارند.

تعداد شانه و تراکم بافت فرش نیز یکی از عواملی است که در قیمت فرش ها اثر ویژه ای دارد. در واقع هر چه تراکم بافت فرش بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد شد.

مژگان فرجی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ما شما را به خرید بهترین تابلوفرش ماشینی، موکت، تایلهای اداری و تشریفات تالار دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0