مجموعه ما شما را به خرید بهترین تابلوفرش ماشینی، موکت، تایلهای اداری و تشریفات تالار دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت فرش های ۱۵۰۰ شانه در بازار

بافتن فرش از زمان های خیلی قدیم‌ وجود داشته اما امروزه با پیشرفت علم و فن آوری و تولید ماشین های پیشرفته و مدرن با گذشت زمان فرش های بهتر، با کیفیت بالاتر و تنوع بیشتر تولید می کند.

امروزه انواع مختلف فرش ها از نظر کیفیت، تراکم، رنگ و طرح های متنوع تولید می شود برای مثال: فرش های ۱۵۰۰ شانه، ۷۰۰، … بافته و وارد بازار کار و یا به کشور های خارجی صادر می کنند.

قیمت فرش های ۱۵۰۰ شانه در بازار

آشنایی با انواع فرش ۱۵۰۰ شانه

آشنایی با انواع فرش ۱۵۰۰ شانه برای فهم بیشتر موضوع ابتدا باید بدانیم شانه چیست؟

به تعداد گره های فرش در عرض را شانه در واحد طول می‌گویند که با گره ها در طول در ارتباط هستند و با هم تاثیر مهمی در کیفیت فرش دارد

فرش ها در انواع کیفیت، ۷۰۰، ۱۰۰۰، ۱۲۰۰ و۱۵۰۰شانه بافته می شود 

هرچه شانه فرش بیشتر باشد فرش سفت تر و استحکام بیشتر و مهم‌تر از همه ریز بافت تر است. فرش هر چه ریز بافت تر باشد شباهت بیشتری به فرش های دست بافت خواهد داشت.

فرش ۱۵۰۰ شانه فرش درجه یک است و در موارد خاص استفاده می شوند  و بیشتر تولیدات این نوع فرش صادر خواهد شد و وارد بازار خرید فرش نمی شود چون این فرش ها استاندارد بین المللی دارند و برای صادرات مناسب است از طرفی به علت قیمت بسیار بالای آن بیشتر مردم از خرید آن اجتناب می کنند.

جنس نخ و الیافی که در بافت این ‌نوع فرش ها استفاده می شود اکریلیک است این الیاف بسیار نرم، رنگ شفاف، غیر حساسیت زا است و پرز هم ‌نمی دهد.

در تولید فرش ۱۵۰۰ شان بر خلاف فرش های ۷۰۰ شانه از الیاف های بسیار ریزی استفاده می کنند این کار باعث ظرافت بیشتر فرش می شود و جلوه زیبا و خیره کننده ای به آن می دهد.یک تفاوت دیگر فرش ۷۰۰ شانه و فرش ۱۵۰۰ شانه در ارتفاع خاب آن ها است. فرش ها با تراکم‌های مختلف تفاوت های بیشماری دارند که همه آن ها در قیمت گذاری فرش موثر است و در اینجا به تعدادی از آن ها اشاره کوچکی کردیم. 

مزایای استفاده از فرش های ۱۵۰۰ شانه

مزایای استفاده از فرش های ۱۵۰۰ شانه  ما از قدیم‌ شنیده ایم که هر چیز گران قیمتی ارزش مند است در مورد فرش هم این گونه است ما در بالا عرض کردیم که هر چه تراکم و شانه یک فرش بیشتر باشد قیمت آن فرش بیشتر هست اما در مقابل گران تر هم است و برای خرید آن باید پول بیشتری بپردازیم.

ما چند مورد از مزایای فرش ۱۵۰۰ شانه را ذکر کردیم و در اینجا سعی داریم که تعدادی دیگر از مزایای بیشمار این نوع فرش را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

  • هر چه قدر که ضخامت یک فرش بیشتر باشد آن فرش با کیفیت تر است و دیر تر فرسوده شده و کیفیت خود را از دست می دهد.
  • هر چه تعداد شانه ها و تراکم یک فرش بیشتر باشد لطافت آن فرش بیشتر و زیبا تر است اما دوام آن ها کمتر خواهد بود.
  • هر چه فرش ریز باف تر باشد ارتفاع خاب کمتر است و این فرش ها راحت و نشستن روی آن دلنشین تر است.
  • فرش ها در مواد اولیه نیز با هم تفاوت هایی دارند نخ استفاده شده در فرش های ۷۰۰ شانه دو لایه و نخ استفاده شده در فرش ۱۰۰۰و۱۲۰۰ شانه سه لایه است و نمره نخ آن ها بیشتر بوده.

در این قسمت هم تعدادی از مزیت های فرش ۱۵۰۰ شانه را ذکر کردیم امیدواریم که برای شما عزیزان مفید بوده است و در خرید فرش به این نکات دقت فرمایید. 

بازار خرید و فروش فرش های ۱۵۰۰ شانه

بازار خرید و فروش فرش های ۱۵۰۰ شانه این‌نوع فرش ها بسیار زیبا، چشم‌گیر و تلفیق رنگ بی نظیری دارند اما قیمت این نوع از فرش ها بالاست و مردم از خرید این فرش ها امتناع می کند اما اگر کمی بیندیشیم خواهیم فهمید که مزایای بیشمار این فرش ها ارزش پرداخت مقداری پول بیشتر را دارد.

مژگان فرجی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ما شما را به خرید بهترین تابلوفرش ماشینی، موکت، تایلهای اداری و تشریفات تالار دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0