مجموعه ما شما را به خرید بهترین تابلوفرش ماشینی، موکت، تایلهای اداری و تشریفات تالار دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

فروش فوق العاده تابلو فرش ابریشم

تابلو فرش در واقع همان فرش است با این تفاوت که در اندازه کوچکتر بافته شده و داخل قاب قرار می گیرد و از آن جا که به عنوان یک وسیله تزئینی روی دیوار نصب می شود به تابلو فرش موسوم است.
نقش تابلو فرش ها اکثرا از مناظر و طبیعت، حیوانات، چهره ها و رویداد تاریخی است و در میان جنس های مختلف تابلو فرش ابریشم ارزشمندتر می باشد.

فروش فوق العاده تابلو فرش ابریشم

تاریخچه فرش ابریشم در ایران

تاریخچه فرش ابریشم در ایران از دیرباز تاکنون فرش و تابلو فرش از جمله لوازمی بوده است که در خانه هر ایرانی یافت میشد. همه محققان بر این باورند که کانون اولیه تولید فرش در ایران، قفقاز و ترکستان بوده است و ایرانیان جزو نخستین مردمانی بودند که اقدام به بافت فرش کردند تا جایی که هنوز پس از قرن ها فرش ایرانی به عنوان اولین و بهترین فرش شناخته شده در جهان مشهور است.

دوران صفویه را می توان اوج پیشرفت هنر فرش بافی دانست و فرش های این دوره از نظر زیبایی و کیفیت سرآمد بودند چرا که در دوران صفویه فرش به عنوان یکی از مهم ترین کالاهای تجاری به حساب می آمد. تاریخچه فرش ابریشم نیز به همان دوران صفویان باز می گردد و استفاده از ابریشم در بافت فرش و همچنین تغییر در نقوش فرش از جمله تحولات اساسی صنعت فرش بافی در این دوره بوده است پس از آن در دوران زندیه تولید فرش ابریشمی رونق بیشتری گرفت.

تبریز را می توان خاستگاه فرش ابریشم در ایران نامید در واقع فرش ابریشم این شهر شهرت جهانی دارد بعد از آن قم نیز از باسابقه ترین و مهم ترین مراکز تولید فرش ابریشم در کشور می باشد.

ویزگی های تابلو فرش ابریشم

ویزگی های تابلو فرش ابریشم تابلو فرش  به دو صورت دستباف و ماشینی تولید و روانه بازار می شود و جنس نخ به کار رفته در آن ها نیز معمولا از ابریشم، پشم، کرک و نخ های مصنوعی می باشد.

بافت تابلو فرش های ابریشمی به وسیله نخ ابریشم صورت می گیرد که این نخ ها یا طبیعی هستند یا مصنوعی، تابلو فرش ابریشم ظرافت و زیبایی خاص خود را دارد و دارای دوام و ماندگاری بالایی نیز می باشد البته قیمت این تابلو فرش ها نسبت به جنس های دیگر بالاتر است و هر چه قدر گره های موجود در بافت فرش محکم تر و زیباتر باشد قیمت آن نیز بالاتر خواهد رفت.

شاید برایتان این سوال به وجود آید که چگونه می توان مطمئن شد که جنس تابلو فرش از ابریشم است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که تشخیص جنس فرش با نگاه کردن به چله آن میسر است در واقع چله های ابریشمی درخشان تر و ظریف تر از نخ هستند.

تابلو فرش هایی که از نخ ابریشم طبیعی بافته می شوند دوام و قیمت بالاتری دارند البته تابلو فرش های بافته شده از نخ مصنوعی هم همان میزان درخشندگی و براق بودن ابریشم طبیعی را دارا است با این تفاوت که قیمت پایین تری دارد و به همین دلیل مورد استقبال مشتریان قرار می گیرد.

فروشگاه عرضه تابلو فرش ابریشم به بازار های داخلی

فروشگاه عرضه تابلو فرش ابریشم به بازار های داخلی شهرهای تبریز، قم، کاشان، اصفهان و سردرود را می توان به عنوان قطب های اصلی تولید و عرضه تابلو فرش در ایران به شمار آورد که هر کدام سهمی از تولید و توزیع تابلو فرش در بازار داخلی را به خود اختصاص داده اند و علاوه بر پخش در کشور آن را به کشورهایی مثل چین و برخی از کشورهای عربی و اروپایی صادر می کنند.

فروش تابلو فرش به صورت اينترنتي گزینه بسیار مناسبی برای جذب مشتری است چرا که خریدار می تواند با دقت و حوصله تمام انواع تابلو فرش را از نظر نقوش مختلفی که دارد بررسی کرده اطلاعات و ویژگی های هر کدام از آن ها را با هم مقایسه کرده و سوالات خود را در خصوص جنس و کیفیت محصول به طور کامل با مشاوران فروش مطرح نماید از این رو بسیاری از فعالان این حوزه اقدام به فروش تابلو فرش در فروشگاه های اینترنتی نموده اند.

مژگان فرجی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ما شما را به خرید بهترین تابلوفرش ماشینی، موکت، تایلهای اداری و تشریفات تالار دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0