مجموعه ما شما را به خرید بهترین تابلوفرش ماشینی، موکت، تایلهای اداری و تشریفات تالار دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

فروش فرش های ۱۵۰۰ شانه در کرج

فروش فرش های ۱۵۰۰ شانه در کرج فرش ماشینی 1500 شانه که با جدیدترین تکنولوژی و دستگاه های به روز  پیشرفته تولید میشود به دلیل تراکم بالایی که در بافت آن به کار میرود این امکان را میدهد که به هر طرح و نقشی تولید شود و حتی امکان سفارش طرح مورد نظر توسط مشتری هم وجود دارد فرش 1500شانه به فرش دستبافت گونه تر معروف است.

فروش فرش های ۱۵۰۰ شانه در کرج

تاریخچه فرش ماشینی در ایران

تاریخچه فرش ماشینی در ایران تاریخچه فرش ماشینی در ایران به سابقه 50ساله تاریخچه فرش ماشینی در ایران در مقایسه با پیشینه صنعت نساجی کشور نشان میدهد که این صنعت جوان بوده و عمر طولانی در ایران ندارد.

اولین زمزمه تولید فرش ماشینی در ایران در دهه 40 هجری شمسی مطرح شد.طرح راه اندازی این صنعت در کشور ،به یکی از مناقشه برانگیزترین بحث های تاریخ صنعت ایران بدل شد.در آن برهه زمانی،نظرات عموم کارشناسان مبتنی براین تفکر بود که باید به شدت با ماشینی شدن تولید فرش در ایران ،که نتیجه ای جز نابودی هنر و صنعت فرش دست بافت کشور نخواهد گذاشت مخالفت کرد.در سال 1351،شرکت مخمل و ابریشم کاشان با وارد کردن 6دستگاه ماشین بافندگی به تولید نوعی فرش ماشینی اقدام کرد. این فرش ها از نخ  اکریلیک رسیده شده در سیستم ریسندگی پنبه ای مقتدر در خود شرکت بافته می شدند.

این موضوع شروعی بر تاریخچه فرش ماشینی در ایران بود. همچنین در همان سال گروه صنعتی بهشهر قرارداردی برای تولید 10 میلیون متر مربع فرش ماشینی با کشور بلژیک منعقد کرد و موفق به اخذ مجوز تولید این محصول در ایران شد.در تاریخچه فرش ماشینی در ایران آمده است در بافت اولین نمونه های فرش ماشینی تولیدی در ایران نخ های پود پنبه ای به کار می رفت. وجود نخ های خام پشمی و چله و پود پنبه ای سبب میشد تا فرش ماشینی تولید شده شباهت بسیاری به فرش دستباف داشته باشد.

تفاوت فرش های ماشینی امروزی و قدیمی

تفاوت فرش های ماشینی امروزی و قدیمی تفاوت فرش ماشینی امروزی و قدیمی در قدیم فرش ها به صورت به صورت دستی و روی دار قالی بافت می شدند روی دار قالی تار‌ و پود ها چله کشی میشوند به این صورت که تارها به صورت عمودی و پودها بصورت افقی تمام دار را میپوشاند و گره های نخ روی آن بافت می شود.

در قدیم فرش ها از تنوع کمی برخورد بودند درصد بیشتری از آنها نقشه شبیه به هم  و رنگبندی داشتند.تمام فرش های بافت شده داری ترنج واکثرا با رنگبندی کرم سرمه ای و روناسی بودند. نخ هایی که برای بافت فرش استفاده می شد اکثرت از جنس پشم،کرک و یا ابریشمی بودند. و کیفیت دوام بالایی داشتند. با پیشرفت شدن جهان صنعت تکنولوژی اولین کارخانه تولید فرش ماشینی در کاشان راه اندازی شد و بعد از مدتی در شهرهای دیگر هم رونق گرفت اولین فرش های ماشینی با نخ پلی استر.

یا همان پلاستیک بافت میشدند که متاسفانه داری کیفیت پایین بودند. همچنین به دلیل پلاستیک بودن بدون پرز دهی بودند با رونق بازار صادرات و واردات کم کم ایران توانست بهترین نخ ها را از آلمان و ترکیه وارد کند کم کم توانست بهترین نخ ها را از آلمان و ترکیه وارد کند و در بافت فرش استفاد شود.امروزه با کیفیت ترین نخ ها برای بافت فرش ماشینی نخ ترک است که اغلب در بافت فرش 1200 شانه استفاده میشود امروز طرح و نقشه فرش های متنوع و زیبا تر شده است.

مثلا فرش هایی با طرح افشان بدون ترنج و طرح خشتی و طرح شکارگاه و منظره خریداران بیشتری دارند فرش های امروزی از نظر رنگ بندی متنوع تر و چشمگیر تر شده اند. مثلا از رنگ های ابی فیروزه ای ،ابی کاربنی.قرمز.بنفش.یاسی،ترمه ای،گردویی و..زیاد استفاد میشود که استفاده می شود جوابگوی تمام سلیقه ها باشد و به هر دکوراسیون منزلی با هر رنگ بندی ست شود


خریداران اصلی فرش های ۱۵۰۰ شانه ایرانی در بازار های جهانی

خریداران اصلی فرش های ۱۵۰۰ شانه ایرانی در بازار های جهانی  فرش.. ١٥شانه ایرانی فرش ۱۵۰۰ شانه ایرانی کارخانجات فرش ماشینی ایران در مجموع 82میلیون متر مربع فرش ماشینی تولید می کنند .ار این مقدار نزدیک به 65 میلیون مترمربع در بازار داخلی مصرف شده.

مابقی در بازار که بین 15 تا 20 درصد گا تولید سالانه فرش ماشینی است به خارج از کشور صادر می شود ارزش صادرات سالانه قالی ماشینی ایرانی طی هر یک از سالهای 93 و 94 حدود 400 میلیون دلار بوده و روند افزایش صادرات فرش ماشینی ایران طی 5سال گذشته 93تا97 از 75 میلیون دلار به 400 میلیون دلار موفقیت بزرگی را برای صنعت رغم زده است.

با توجه به این که قطب تولید کننده فرش در ایران کاشان میشود و بیشتر کارخانجات در کاشان می باشد و فرشهای خود را بازار های جهانی صادر میکند. که کشور های امارات بزرگترین واردات فرش ایران میباشد و دیگر کشور ها از جمله  ایتالیا،ژاپن،کانادا،لبنان،سوئد،قطر،انگلستان،و دانمارک رتبه های سوم تا دهم کشور های وارد کننده فرش دستباف ایرانی را به خود اختصاص داده اند.مژگان فرجی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ما شما را به خرید بهترین تابلوفرش ماشینی، موکت، تایلهای اداری و تشریفات تالار دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0