مجموعه ما شما را به خرید بهترین تابلوفرش ماشینی، موکت، تایلهای اداری و تشریفات تالار دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

فروشگاه فرش ۱۵۰۰ شانه در مشهد

فرش ۱۵۰۰ شانه به دلیل تراکم بالایی که در تعداد گره های آن وجود دارد، ریزبافتی و زیبایی فوق العاده ای دارد که هر مشتری و خریداری را شیفته خود می کند.

ویژگی شگفت انگیزی که در این فرش وجود دارد باعث شده است که بسیاری از طرح های فرش دستباف را بر روی فرش های ۱۵۰۰ شانه ببافند.

فروشگاه های زیادی در شهر مشهد این فرش را در رنگها و طرحهای زیادی عرضه می کنند. 

فروشگاه فرش ۱۵۰۰ شانه در مشهد

مفهوم شانه در فرش ماشینی چیست

مفهوم شانه در فرش ماشینی چیستدر فرش های ماشینی همه ی ما عبارت شانه را بسیار شنیده ایم و گاهی درست و گاهی اشتباه مفهوم آن را درک کرده ایم. اگر بخواهیم معنی درست و مفهوم شانه را توضیح دهیم، به تعداد گره های عرضی فرش ماشینی در هر مترمربع شانه می گویند و به تعداد گره های موجود در طول یک فرش، تراکم گفته می شود.

تعداد شانه ها و یا تراکم یک فرش هیچ ارتباطی با کیفیت و دوام یک فرش ندارد، در صورتی که بسیاری از ما بر این باوریم که دوام یک فرش به تعداد گره های آن بستگی دارد.

تنها چیزی که کیفیت و دوام یک فرش را مشخص می کند، جنس الیافی است که در تهیه آن استفاده شده است.

یعنی یک فرش با تعداد شانه و تراکم کم نیز در صورتی که در تهیه آن از مواد اولیه با کیفیت بالا استفاده شده باشد، آن فرش دارای کیفیت بالایی است.

فرش ها به صورت کلی ۷۰۰، ۱۰۰۰، ۱۲۰۰ و ۱۵۰۰ شانه هستند.

فرش هایی که تعداد شانه های آنها کمتر از ۱۰۰۰ است بیشتر مورد استقبال مشتریان است و دلیل اصلی آن هم قیمت مناسبی است که دارند و هم ضخامت آنها برای بیشتر محیط ها مورد قبول است.

ویژگی های خاص فرش ۱۵۰۰ شانه

ویژگی های خاص فرش ۱۵۰۰ شانهاساسی ترین ویژگی فرش ۱۵۰۰ شانه، بافت بسیار ریزی است که دارد و ظرافت و زیبایی است که در طرح آن وجود دارد. و دلیل آن هم تعداد شانه هایی است که در بافت فرش استفاده شده است. فرش های ۱۵۰۰ شانه معمولا با تراکم ۴۵۰۰ بافته می شوند و این تراکم بالا نیز باعث می شود که ضخامت این نوع از فرش ها بسیار ظریف و نازک باشد.

این نوع از  فرش ماشینی به دلیل ظرافت و زیبایی که در طرح آن وجود دارد، با هر نوع دکوراسیون کلاسیک و مدرنی مطابقت دارد.

الیافی که در فرش ۱۵۰۰ شانه استفاده می شود، مانند دیگر فرش های ماشینی، انواع الیاف مصنوعی هستند که در کیفیت های مختلف در تولید فرش های ماشینی استفاده میشود.

یکی دیگر از ویژگی های خاص این فرش، شباهت بسیار زیادی است که با فرش دستبافت ابریشمی دارد، و ظرافت و زیبایی آن مانند فرش های دستبافت هر بیننده ای را متحیر می کند.

فرش های ۱۵۰۰ شانه به دلیل ضخامت کم و ظرافتی که دارند برای محیط هایی که شلوغ هستند و پاخور بالایی دارند مناسب نیست. و باید روی این نوع از فرش ها از اجسام سنگین وزن استفاده نکرد.

عرضه فرش ۱۵۰۰ شانه به سراسر جهان

عرضه فرش ۱۵۰۰ شانه به سراسر جهاناز بین صادرات انواع فرش های ماشینی، عرضه فرش ۱۵۰۰ شانه، بیشترین میزان صادرات را در بازار کشورهای اروپایی و عربی دارد و دلیل آن هم تراکم بالا و ظرافتی است که در طرح و نقش این فرش وجود دارد و در بین انواع فرش های ماشینی به عنوان فرش لوکس شناخته می شود.

روز به روز به تعداد خریداران این فرش در کشورهای مختلف از جمله کشورهای حوزه عربی افزوده می شود و این برای تولید کننده های فرش ماشینی در داخل کشور، شرایط بسیار خوبی است.

یکی دیگر از دلایلی که باعث عرضه بالای این فرش به سراسر جهان شده است، شباهتی است که با فرش های دستباف دارد. یعنی محصول مورد نظر را با شباهتی بسیار بالا به فرش دستبافت ولی با قیمتی بسیار مناسب تر می توان عرضه کرد که همین باعث شده است افراد زیادی آن را به جای فرش دستباف خریداری کنند.

مژگان فرجی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ما شما را به خرید بهترین تابلوفرش ماشینی، موکت، تایلهای اداری و تشریفات تالار دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0