مجموعه ما شما را به خرید بهترین تابلوفرش ماشینی، موکت، تایلهای اداری و تشریفات تالار دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

فروشنده تابلو فرش مینیاتوری تولید ایران با قیمت مناسب

تابلو فرش مینیاتوری تابلویی است همانند تابلو نقاشی که تصاویر مختلفی را به نمایش می‌گذارد. از جمله طبیعت، چهره ها و غیره. این تابلو ها بیشتر جنبه تزیینی دارند.

فروشنده تابلو فرش مینیاتوری تولید ایران با قیمت مناسب

آشنایی با نقش های تابلو فرش مینیاتوری

آشنایی با نقش های تابلو فرش مینیاتوریاین تابلو همانند نقاشی های زیبا هستند که بیننده با دیدن آن مردد می‌شود. تابلو فرش ها در سایزهای کوچک بافته می‌شوند و به عنوان تزیین خانه در یک قاب قرار داده شده و روی دیوار نصب می گردد. نقش های تابلو فرش انواع مختلفی دارد از جمله طبیعت، آیه های قرآنی، چهره، مناظره تاریخی و غیره.

تابلو فرش ها دستباف و ماشینی هستند تابلو فرش ماشینی به دلیل قیمت ارزان خود طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است اما ناگفته نماند که تابلو فرش دستباف به عنوان کالایی و زیبا هم با ارزش است و هم گزینه خوبی برای هدیه دادن است. می‌خواهیم شما را با نکاتی درباره خرید تابلو فرش آشنا کنیم : اولین نکته اطلاعات تابلو فرش است، که در پشت تابلو فرش ذکر شده است. نکته دوم کج یا صاف بودن تابلو است با دقت در پشت تابلو فرش بنگرید اگر تابلو فرش کج بافته شده باشد می‌توانید کجی آن را ببینید.

بهتر است تابلو فرش را قاب شده تهیه کنید زیرا تابلو فرش بعد از قاب شدن عیوب خود را نشان می‌دهد. اگر قیمت تابلو فرش برایتان چندان اهمیتی ندارد می توانید تابلو فرش با چله یا پرز ابریشمی تهیه کنید که ظرافت و جلوه خاصی دارد. سعی کنید در زمانی ک بازار خلوت است اقدام به خرید کنید تا خرید شما اثر خوبی داشته باشد. تابلو فرش ها هم مانند کالاهای دیگر به مراقبت نیاز دارند از جمله اینکه نباید آنها را مستقیماً روی دیوار آویزان کنید، آنها را لول یا تا نکنید، آنها را در مسیر رطوبت قرار ندهید. اگر میخواهید تابلوفرش تان به مدت طولانی سالم نگهداری شود بهتر است به منظور جلوگیری از بید زدگی از قرص نفتالین یا پودر آن استفاده کنید. تابلو فرش را با قاب دیوار منزل آویزان کنید زیرا هم باعث جلوگیری از آسیب ها می شود و هم شکوه و جلوه خاصی دارد.از قاب های سلطنتی و شیشه‌ای استفاده کنید و اگر قصد شستشوی تابلو فرش را دارید برای شستشوی تابلو فرشها آنها به کسی بسپارید که در این زمینه مهارت کافی دارند.توجه کنید که رعایت تمامی نکات هنگام انتخاب تابلو فرش و نگهداری تابلو فرش‌ها حائز اهمیت است.

نخ های مناسب برای بافت تابلو فرش مینیاتوری

نخ های مناسب برای بافت تابلو فرش مینیاتورینخ های تابلو فرش به دو دسته ترکیبی و غیر ترکیبی تقسیم می‌شود که نخ های غیر ترکیبی از یک نوع هستند و یکدست می باشند.

همانند نخ پنبه، ابریشم، آکریلیک و غیره. اما نخ های ترکیبی مخلوطی از چند الیاف هستند. برای تولید نخ‌های ترکیبی از نوع های مختلف در اندازه ها و رنگ های مختلف تولید می شود. نخ های ترکیبی استحکام بالایی دارد و به همین دلیل باعث کاهش قیمت نخ گران قیمت شده است. نخ ابریشم که از پیله کرم ابریشم به دست می‌آید که نوع طبیعی خیلی بهتر از نوع مصنوعی آن می‌باشد زیرا نوع مصنوعی آن برای فرش زیاد مناسب نمی باشد.

این نخ های ابریشمی دارای استحکام بالاتری نسبت به الیاف پشمی هستند. گاهی برای جلا دادن و زیبایی تابلو فرش از نخ ابریشم استفاده می‌کنند و به دلیل پر زحمت بودن بافت فرش با این نوع نخ ها از قیمت بالاتری برخوردار هستند.

نخ های کرک که برای قالی های ظریف به کار رفته میشود از پشم های روی بدن شتر و بز و گوسفند هستند. که بعضی‌ها به غلط تابلو فرش های بافته شده با نخ مرینوس را با نخ کرک اشتباه می‌گیرند.

نخ های پشمی که بیشتر در تابلو فرش مورد استفاده قرار می‌گیرد از پشم گوسفند است. در ضمن این نخ ها دارای کیفیت گوناگونی می باشد.

الیاف پنبه ای که از دانه گیاه پنبه به دست می‌آید و معمولا سفید رنگ است و در قالی بافی مصرف زیادی دارد و اکثر قالی ها و این الیاف پنبه بافته می‌شوند.

نخ آکریلیک که شبیه به نخ پشمی است و سبک و نرم می باشد این الیاف ارزان قیمت است و در برابر مواد شیمیایی نور خورشید و غیره دارای مقاومت بالایی می باشد این نرخ دارای الیاف طبیعی است و قابلیت شستشوی راحتی دارد.

یکی دیگر از انواع نخ ها پنبه یا پلی ستر است که دو الیاف پنبه و پلی استر ا با هم مخلوط می کنند این نوع نخ ها استحکام بالایی دارند و در برابر پارگی مقاوم هستند.

فروش انواع تابلو فرش مینیاتوری با کیفیت عالی

فروش انواع تابلو فرش مینیاتوری با کیفیت عالیدر تابلو فرشها کیفیت مواد، اولیه نوع بافت، زیبایی و گیرایی فرش، استفاده از رنگهای طبیعی در قیمت تابلو فرش اثر می گذارد.

همان طور که گفته شد اگر مقدار زیادی نخ ابریشم در تابلو فرش به کار رفته باشد بر قیمت تابلو فرش اثر می‌گذارد اما به شرط اینکه نخ ابریشم مرغوب باشد و تقلبی نباشد نخ ابریشم مرغوب در مقابل شعله به صورت گلوله سیاه در می‌آید و بوی همچون سوختن مو دارد، اما اگر بوی آن شبیه به بوی سوختن کاغذ و گچ بود آن نخ مصنوعی می باشد. همچنین تابلو فرش دارای برجستگی می باشد و تاثیر چشمگیری بر زیبایی تابلو فرش می‌گذارد. علاوه بر همه اینها درشتی، ریزی و یکنواختی و میزان فاصله بین گره ها در تابلو فرش اثر مهمی به جا می‌گذارد.

بهتر است برای خرید تابلو فرش به صورت حضوری به فروشگاههای فروش تابلو فرش مراجعه کنید اما به صورت آنلاین و از طریق سایت های معتبر هم می‌توان اقدام به خرید تابلو فرش نمود.

مژگان فرجی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ما شما را به خرید بهترین تابلوفرش ماشینی، موکت، تایلهای اداری و تشریفات تالار دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0