مجموعه ما شما را به خرید بهترین تابلوفرش ماشینی، موکت، تایلهای اداری و تشریفات تالار دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

سفارش خرید فرش ۷۰۰ شانه در تبریز

یکی از مهم ترین مراکز تولید فرش، تبریز می باشد که قالی بافی از مهم ترین صنایع دستی این شهر می باشد. چنان فرش تبریز شهرت جهانی دارد که شورای جهانی صنایع دستی، شهر تبریز را شهر جهانی بافت فرش معرفی کرده است. مواد اولیه بکار رفته در فرش تبریز معمولا از ابریشم و پشم می باشد که انواعی از طرح ها و رنگ ها را به خود اختصاص داده است. یکی از انواع فرش تبریز، فرش ۷۰۰ شانه می باشد که طراحی آن بسیار عالی و بافت آن بسیار دقیق است و طرفداران ویژه ای دارد. امروزه ابداعات بکار رفته در طراحی فرش ۷۰۰ شانه تبریز که در نقوش، رنگ و بافت آن نمود کرده است آن را به حالتی خاص و اعلی تبدیل کرده است.

 

سفارش خرید فرش ۷۰۰ شانه در تبریز

تاریخچه تولید فرش در تبریز

تاریخچه تولید فرش در تبریز

 در رابطه با تاریخچه تولید فرش تبریز باید خدمتتان عرض کنم که این فرش قدمت تاریخی بسیار زیادی دارد اما بیشترین نمود و تحول هنر صنعه فرش بافی، در دوران صفویه بود که فرش از حالتی روستایی به هنر پیشرفته درباری تبدیل شد. در واقع اوایل فرش ها در قالب طرح های روستایی با رجشمارهای ۲۴ بافته می شد که به مرور زمان با رشد و ترقی فرش و قالیبافی تا ۱۱۰ رج افزاش پیدا کرد و همچنین به هنر درباری مبدل گشت. پس از قرن هفدهم میلادی که کم کم فرش ایرانی به بازار های خارجی راه پیدا کرد، صنعتگران ایرانی با سلیقه مردم در نقاط مختلف جهان آشنا شدند، از این رو دست به بافت فرش هایی زدند که در کنار بسیار جالب بودن، با سلیقه مردم نیز هماهنگ بود و بازار فرش جهانی را به دست گرفتند. با گذشت زمان علاوه بر تک بافی، کارگاه های متعددی برای کار فرش بافی شکل گرفت. در سال های اخیر، بافنده های چیره دست تبریزی به تولید فرش های گل ابریشم بسیار طریف روی آورده اند که کانون این هنرمنان چیره دست و صاحب نام در تبریز، تبریز را به قطب بافندگی کشور تبدیل کرده است. تبریز به چنین هنرمندانی می بالد. فرش های تبریز، به عنوان قطب قالی بافی ایران، زینت بخش موزه های جهانی شده است و کیفیت بالای آن ها، سبب شده است تا از بازار های بزرگ بین المللی سر در بیاوردند و همراه مشتریان باشند.

در تولید فرش ۷۰۰ شانه از چه دستگاهی استفاده می شود

در تولید فرش 700 شانه از چه دستگاهی استفاده می شوداز آن جا که تولید فرش ۷۰۰ شانه، توسط دستگاه های مختلفی انجام می شود، سبب ایجاد تفاوت در کیفیت این فرش ها شده است. این دستگاه ها هستند که راندمان تولید را مشخص می کنند و هرچه دستگاهی راندمان بالا تری داشته باشد، یک کارگاه، با افزایش تولید روبرو می شود. دستگاه ها در قیمت گذاری فرش ها نیز نقش بسزایی دارند. چراکه تراکم الیاف فرش در قیمت موثر است و هرچه یک دستگاه، در بافت فرش متراکم تر عمل کند، قیمت فرش ماشینی را بالا می برد. 

عوامل موثر بر قیمت انواع فرش ماشینی

عوامل موثر بر قیمت انواع فرش ماشینی

برای
قیمت گذاری بر روی هر محصولی، یک اتحادی و صنفی وجود دارد. برای فرش نیز همین طور
است و اتحادی فرش با توجه به مشخصه هایی، قیمت گذاری انجام می دهد

اگر
تا کنون به بازار فرش رفته باشید، با فرش هایی برخورد کرده اید که رنگ و طرح
یکسانی دارند اما قیمت های متفاوتی را دارا می باشند. باید خدمت شما عرض کنم که در قیمت
فرش ماشینی، جنس الیافی که در بافت فرش بکار می رود، بسیار حائز اهمیت می باشد که
مرغوب ترین آن ها، جنس پشمی می باشد. که هرکدام از فرش ها در خانواده جنس خودشان،
با توجه به طرح و رنگ و سایز، قیمت های مختلفی به خود اختصاص می دهند. علاوه بر
آن، تراکم الیاف می باشد. به این طورت که هرچه گره های بکار رفته در فرش بیشتر
باشد، وزن و الیاف مصرفی فرش بالا می رود و تاثیر مستقیمی بر روی قیمت آن می گذارد
.

مژگان فرجی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ما شما را به خرید بهترین تابلوفرش ماشینی، موکت، تایلهای اداری و تشریفات تالار دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0