مجموعه ما شما را به خرید بهترین تابلوفرش ماشینی، موکت، تایلهای اداری و تشریفات تالار دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

خرید با کیفیت ترین تابلو فرش ابریشم چهره در تهران

تابلو فرش ابریشم چهره یکی از کالاهای لوکس و گران قیمت، تولید شده کشور ایران می باشد که از شهرت جهانی برخوردار است. تابلو فرش ها در ابعاد کوچک بافته شده و جنبه تزیینی دارند. کارگاه هایی وجود دارند که سفارش تابلو فرش چهره در خواستی شما را با کیفیت عالی می بافند.

خرید با کیفیت ترین تابلو فرش ابریشم چهره در تهران

تاریخچه بافت تابلو فرش ابریشم در ایران

تاریخچه بافت تابلو فرش ابریشم در ایرانذوق و خلاقیت هنری ایرانیان از زمان های قدیم در رشته های گوناگون فرهنگی و هنری، به خصوص در بافت تابلو فرش ابریشم زبانزد خاص و عام است. تاریخچه تابلو فرش ابریشم نشان می دهد که این هنر از زمان پیدایش همچون انسانها در طول تاریخ رشد و تکامل یافته است، این هنر در زمان ساسانیان رونق و گسترش یافت و بعد از آن در زمان صفویان بافت تابلو فرش از یک پیشه روستایی و چادر نشینی به یک حرفه با اهمیت در کارگاه های تولیدی تغییر کرد. تجارت و صادرات تابلو فرش ابریشم ایرانی به کشورهای اروپایی در این دوران آغاز شد. در آن زمان ها برای اینکه نقشه ای روی تابلو فرش ترسیم کنند ابتدا تصویر مورد نظر را رو کاغذ نقاشی می کردند و بعد برای بافت تابلو فرش از آن الگو برداری می کردند. در حال حاضر با پیشرفت تکنولوژی تصاویر به صورت کامپیوتری با نرم افزارهای ویژه ای طراحی می گردد.

فرش های بافته شده در دوران صفوی براساس طرحهای آن در گروههای مختلفی که در ادامه ذکر می کنیم طبقه بندی می شود: 

 • طرح ترنج دار
 • طرح قالی اردبیل
 • طرح شکارگاه
 • طرح گلدان
 • طرح گلدار هراتی
 • طرح درخت و بوته 
 • طرح باغی
 • طرح لهستان

 اصفهان، کاشان، کرمان و تبریز از جمله شهرهای هنری ایران هستند که نقش عمده ای در پیشرفت و گسترش این هنر اصیل ایرانی داشتند.  

مواد اولیه در تولید تابلو فرش ابریشم

مواد اولیه در تولید تابلو فرش ابریشمتابلو فرش ها با درجه بندی مختلف در کیفیت های متنوعی بافته، و به دو صورت دستی و ماشینی تولید و ارائه می گردد. نخ از جمله مواد اولیه تابلو فرش می باشد که در بافت تابلو فرش ها نقش اصلی  و اساسی بر عهده دارند، در اینجا به چند نمونه از نخ به کار رفته در بافت تابلو فرش اشاره می کنیم :

 • نخ ابریشم مصنوعی و طبیعی: تابلو فرش های که با نخ ابریشم  طبیعی بافته می شوند بسیار زیبا، لطیف وظریف هستند این نوع تابلو فرش ها به عنوان تابلو نفیس و لوکس شناخته می شود و گرانبها هستند. اما تابلو فرش هایی که با نخ مصنوعی بافته می شود به نسبت نخ طبیعی، از کیفیت پایین تر و همچنین ازقیمت مناسب تری برخوردار هستند.
 • نخ کرک: تابلو فرش های که با نخ گرفته شده از پشم نرم حیوانات بافته می شوند اغلب طرفداران زیادی دارد، نیز قیمت آن نسبتا گران است.
 • نخ پشمی: تابلو فرش هایی که با نخ پشم گوسفند بافته می شود، این تابلو فرش ها با درجه کیفی مختلفی تولید و عرضه می شود. 
 • نخ پنبه: مصرف زیادی در بافت تابلو فرش های ایرانی دارد.
 • نخ اکریلیک:  این نخ نسبت به نخ های طبیعی،  کیفیت پایین تر و قیمت ارزانتری دارد.

بازار فروش تابلو فرش ابریشم چهره در عراق

بازار فروش تابلو فرش ابریشم چهره در عراقتابلو فرش ابریشم چهره از دیر باز نماد هنر و ذوق مردم این مرز و بوم بوده است، این کالای ایرانی از اعتبار و ارزش بالایی برخوردار می باشد و خواهان زیادی از سر تا سر جهان دارد. صادرات این کالا به کشورهای مختلف با حجم انبوه انجام می گردد، همچنین روز به روز رونق بیشتری دارد. تابلو فرش گونه ای از بافت جدید فرش سنتی می باشد که مناسب دنیای مدرن امروز هست، در کنار وسایل لوکس و جدید امروزی تابلو فرش جلوه ای زیبا به دکوراسیون داخلی خانه می بخشد، در تولید تابلو فرش علاوه بر هنر نقاشی از سایر هنرها نیز استفاده شده است.

تاجران عراقی تابلو فرش ابریشم چهره به صورت عمده خریداری می کنند، سالانه این کالا به عراق با حجم های بالا صادر می شود. در بازار تابلو فرش عراق مشتری های زیادی خواهان این کالای باارزش ایرانی هستند. سفارش و خرید تابلو فرش ابریشم چهره ایرانی، اینترنتی و آنلاین نیز امکان پذیر است.

مژگان فرجی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ما شما را به خرید بهترین تابلوفرش ماشینی، موکت، تایلهای اداری و تشریفات تالار دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0