مجموعه ما شما را به خرید بهترین تابلوفرش ماشینی، موکت، تایلهای اداری و تشریفات تالار دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

تولیدکنندگان فرش ۱۵۰۰ شانه در کاشان

فرش ۱۵۰۰ شانه کاشان یکی از نفیس ترین محصولات تولید شده در کشور است که نه تنها در ایران بلکه در سایر کشور های جهان طرفدارهای زیادی دارد. این فرش های در رنگ بندی ها و کیفیت های گوناگونی در کشور موجود هستند.

تولیدکنندگان فرش ۱۵۰۰ شانه در کاشان

مراحل تولید فرش ۱۵۰۰شانه

مراحل تولید فرش ۱۵۰۰شانه

تولید فرش ۱۵۰۰ شانه در کاشان یکی از بزرگ ترین تجارت های جهان محسوب می شود که افراد بزرگی در آن مشغول به فعالیت هستند.

ایران در بافت فرش از شهرت جهانی برخوردار است. فرش ایرانی از منسوجات سنگین برای تزئین یا مصارف خانگی است. همچنین این محصول یکی از اصلی ترین ویژگی های فرهنگ و هنر ایرانی و همچنین یکی از محصولات صادراتی برجسته است.

این فرش ها بافته شده در انواع مختلف توسط عشایر و کارگاه های آموزشی، راوی هنرها و فرهنگ های ایرانی، سنت ها، مردم و شیوه زندگی است.

فرش های دستباف فارسی به دلیل ماندگاری، بافت های پر زرق و برق، رنگهای قوی و طرح های دقیق و شیک بسیار مشهور است. آنها با رنگهای طبیعی، الگوهای قبیله ای سنتی و همچنین طرح های مدرن اما تکنیک های قدیمی مشخص می شوند.

 شهرهایی که به فرش های خود شهرت دارند شامل اصفهان، نائین، کاشان، تبریز، مشهد، کرمان و قم هستند. در سال ۲۰۱۰ ، مهارت های سنتی فرش بافی در فارس و کاشان در فهرست نمایندگان میراث فرهنگی ناملموس یونسکو از بشریت قرار گرفت.

 فرش کاشان به سبک پارچه بافی فارسی ساخته شده است (معروف به گره نامتقارن). بنابراین قسمت عقب فرش به طور مساوی گره خورده است. فرشهای فارس، که توسط عشایر روی قاب افقی که روی زمین قرار گرفته اند، بافته شده اند.

 قدیمی ترین فرش شناخته شده جهان که تاریخچه طولانی هنر قالی بافی را نشان می دهد قدمتی بیش از دو هزار ساله قالی پازیریک دارد که در سال ۱۹۴۹ کاوش شده است. آیا این متعلق به صنعتگران هخامنشی است یا مکانی که در آن پیدا شده است ، هنوز هم مورد بحث و جدال است.

اگرچه فرش های پارسی در نوشته های تاریخی قبل از مسیح ذکر شده است، اما از کمبود آثار باقی مانده در دوره هخامنشیان و اشکانیان، فرش های بازمانده وجود ندارد.

ویژگی های مثبت فرش ۱۵۰۰شانه

ویژگی های مثبت فرش ۱۵۰۰شانه

زمان دقیق شروع تولید کردن فرش های شمع مشخص نیست، اما از فرشهای پارسی در دوره ساسانی به عنوان پوششی از کف در ایران، آناتولی و بیزنس استفاده می شده است.

در مقابل، بافندگی مسطح با توجه به کتاب های تاریخ و منسوجات حفظ شده در موزه های غربی و صومعه های شرقی و اماکن دفن در آن دوران شناخته شده بود.

حدس زده می شود که فرش بهارستان در تیسفون از این طریق ساخته شده است. فرش دستباف ساسانی با استفاده از نخ های ابریشم، طلا و نقره و همچنین سنگ های قیمتی تزئین شده است. پس از اسلام، فرش های باشکوه پارسی به ویژه پارچه های ابریشمی، در زمان های مختلف توسط مورخان و نویسندگان سرزمین های مختلف ذکر و مورد تحسین قرار گرفته است.

 از آنجا که اسلام استفاده از نقوش انسانی را ممنوع می کند، طرح های فرش به الگوهای گل و هندسی تغییر یافته است. این آغاز دوره جدید فرش ماشینی پارس بود .در دوره های مختلف فرش های ایرانی تغییراتی در سبک و طراحی تجربه کرده اند و بافندگان ایرانی ایده های جدیدی را با سبک های قدیمی خود ترکیب کرده اند.

در مینیاتورهای باقی مانده از دوره تیموریان، فرش ها اشکال هندسی رنگارنگ و نقوش مشتق شده از خوشنویسی کوفی را نشان می دهند. از مهم ترین ویژگی های مثبت فرش ایرانی می توان به زیبا بودن و با اصالت بودن آن ها اشاره نمود.

فروشندگان معتبر فرش ۱۵۰۰ شانه در کاشان

فروشندگان معتبر فرش ۱۵۰۰ شانه در کاشان

در ایران فروشنده های زیادی را می توان دید که فرش های تولید شده در کاشان را خرید و فروش می کنند.

فرشهای ایرانی در دوره صفویه به دلیل رنگها و نقوش برجسته و دیدنی مشهور بودند. در این دوره کارخانه های کارگاهی و شرکت های بزرگ تأسیس شد و هنر قالی بافی به اوج خود رسید.

هنوز فرشهای اولیه صفوی زنده مانده است. مینیاتورها در اواخر قرن  15 تغییر قابل توجهی در طراحی فرش و پارچه بافی ایرانی نشان می دهد.

خطوط مستقیم ساده به طرح های پیچیده تری از قبیل منحنی های بیشتر، مدالون های بزرگ، ارقام گلها و حیوانات، تزئینات و تاندونها تبدیل شدند.

فرشهای پارسی به طرز ماهرانه و ظریفی بافته شده بودند که در دوره صفویه به عنوان هدایایی به ویژه کشورهای ابریشم با نخهای طلا و نقره به کشورهای اروپایی عرضه می شد.

فرش اردبیل که در موزه ویکتوریا و آلبرت در لندن نگهداری می شود یکی از بهترین نمونه های فرش های قدیمی ایرانی است. یکی دیگر از فرشهای برجسته در دوره صفویه، فرش تکنیک واس منسوب به کرمان است.

مژگان فرجی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ما شما را به خرید بهترین تابلوفرش ماشینی، موکت، تایلهای اداری و تشریفات تالار دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0