مجموعه ما شما را به خرید بهترین تابلوفرش ماشینی، موکت، تایلهای اداری و تشریفات تالار دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

تابلو فرش های چاپی با قیمت مناسب

تابلو فرش های چاپی نوعی از فرش هایی هستند که در ابعاد کوچک برای تابلو شدن بافته می شوند. فن آوری مورد استفاده در این صنعت چاپ دیجیتال است که راهی سریع و ارزان را برای تولید چنین تجهیزاتی فراهم آورده است. 

تابلو فرش های چاپی با قیمت مناسب

تفاوت تابلو فرش چاپی با تابلو فرش دستباف

تفاوت تابلو فرش چاپی با تابلو فرش دستباففن آوری و پیشرفت علم و ظهور ماشین های مختلف در امر ساخت و تولید ماشین آلات بافندگی و تکنیک های جدید آن بسیار موثر بوده است. 

در این زمینه یعنی بافت فرش ایران یکی از سرآمدان جهانی است که دستبافته های آن شهرت و آوازه ای جهانی دارند. از فرش دستباف در سایز های کوچک و با استفاده از طرح های برگرفته از طبیعت مانند طرح گل و بوته و یا سایر طرح ها استفاده می شود.

تابلو فرش های دستباف به کمک الیاف طبیعی و حاصل زحمت دست مردان و زنان ایرانی بافنده است که جلوه گر زیبایی از این نقوش می باشند.

سرعت پایین تولید و گران بودن تابلو فرش های دستباف، صنعت گران و بافندگان فرش ماشینی را بر آن داشت تا با استفاده از تکنولوژی های جدید مانند چاپ دیجیتال قادر به تولید انواع تابلو فرش با سرعت بیشتر و هزینه کمتر شوند.

به این گونه این نوع از تابلو فرش ها با فن آوری جدید موجب ایجاد تابلو هایی بسیار زیبا با ظرافت خاص شده است.

مراحل تولید تابلو فرش چاپی

مراحل تولید تابلو فرش چاپیهمان طور که بیان شد، فن آوری چاپ دیجیتال سبب ظهور این شکل خاص از فرش و تابلو شد. تابلو هایی نظیر چهره افراد یا انواع تابلو های سفارشی امروزه به کمک این چاپ دیجیتال به خوبی نشان دهنده اهمیت این صنعت و جنبه های مختلف آن می باشد. 

در تولید تابلو فرش چاپی ابتدا طرح تابلو فرش در ابعاد و اندازه های مشخص ایجاد شده و سپس این طرح روی دستگاه پخش رنگ رفته و قسمت های مختلف آن به رنگ مورد نظر آغشته می شود.

این تکنولوژی دقیقا مانند فرایند چاپ روی کاغذ است که چاپ دیجیتال روی فرش و رنگ های به کار رفته در آن از دوام و عمر طولانی تری برخوردار می باشند.

در واقع تفاوت تابلو فرش چاپی با انواع ماشینی و دستبافت آن فرایند بیشتر کاری و افزایش ظرفیت تولیدی است که این امر به دلیل آسان بودن مراحل کاری می باشد. 

از فن آوری چاپی برای تولید تابلو می توان برای نقش بستن تصاویر مختلف مانند چهره افراد استفاده نمود و به مناسبت های مانند روز تولد به عزیزان خود هدیه نمود. 

در کارخانجات بافندگی و نساجی با کمک ماشین آلات مختلف نیمه و تمام اتومات کار تولید این محصولات در ابعاد و سایز های مختلف انجام می گیرد. دیگر این که در صورت سفارش نمونه ای خاص این واحد های تولید آمادگی قبول سفارشات مختلف را داشته و می توانند طرح های مورد نظر مشتریان را به آنها ارائه نمایند.

حجم تولید تابلو فرش های چاپی در ایران

حجم تولید تابلو فرش های چاپی در ایران چند سالی است که صنعت چاپ دیجیتال به جوزه تولید تابلو فرش نیز راه پیدا کرده است. به این ترتیب امروزه می توان شاهد تولید تابلو فرش هایی بسیار زیبا با قیمت ارزان بود.در گونه ای از این چاپ عمق فرش هیچ نوع چاپی را در بر نمی گیرد. برگه سابلیمشن نوعی برگه مخصوص این فن آوری است که طرح مورد نظر بدون رنگ در آن چاپ شده و پس از آن به کمک دستگاه چاپ انجام می شود. 

نوع دیگر رواج بسیار زیادی دارد و چاپ در عمق آن انجام می شود که به چاپ کلاریس معروف است. مرحله آهار و تکمیل از آخرین مراحل تولید این فرش هاست که امروزه می توان شاهد طرح های بسیار متنوعی از آن بود. 

سرعت تولید و حجم تولید این فرش ها به گونه ای است که امکان تولید با ظرفیت بالا را به ویژه در سفارشات انبوه به خوبی فراهم در طیفی از طرح های گوناگون فراهم می سازد.

مژگان فرجی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ما شما را به خرید بهترین تابلوفرش ماشینی، موکت، تایلهای اداری و تشریفات تالار دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0