مجموعه ما شما را به خرید بهترین تابلوفرش ماشینی، موکت، تایلهای اداری و تشریفات تالار دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

بازار فروش تابلو فرش سه بعدی با قیمت های بی نظیر

تابلو فرش ها جزو بهترین و شیک ترین وسایلی است که در دکوراسیون منازل و شرکت ها مورد استفاده قرار می‌گیرند و انواع مختلفی دارند. یکی از انواع بی نظیر آن تابلو فرش سه بعدی است که با قیمت های بی نظیری در بازار عرضه می‌شوند. اما تابلو فرش سه بعدی چیست؟ چگونه طراحی و دوخته می‌شود؟ صنعت دوخت و صادرات آن چگونه است؟ با ما تا انتهای مطلب  همراه باشید تا در این زمینه اطلاعات تکمیلی به شما عزیزان  ارائه کنیم؛ 

بازار فروش تابلو فرش سه بعدی با قیمت های بی نظیر

روش های پیاده سازی نقشه فرش سه بعدی

روش های پیاده سازی نقشه فرش سه بعدی

تابلو فرش ها از جمله صنایع اصیل و پرطرفدار ایرانی است که رنگ و جلوه بینظیری به دکوراسیون محیط می‌دهد. تابلو فرش ها در ابعادی کوچک تر از فرش دوخته و سپس قاب می‌شود و در بازار عرضه میگردد. تابلو فرش ها دوبعدی یا سه بعدی هستند. فرش های ایرانی تا مدت های طولانی به صورت دوبعدی و تخت دوخته و در بازار عرضه می‌گردید. تا اینکه به مرور زمان این صنعت رشد  کرده و با ایده های جدید از یکنواختی درآمده و اکنون تابلو فرش های سه بعدی از جایگاه و ارزش والایی در صنعت فرشبافی برخوردارند. پیاده سازی نقشه فرش سه بعدی به دو طریق قابل اجرا است:

1 . نقش فرش سه بعدی بوده که به آن تابلو فرش با نقش سه بعدی گفته می‌شود. 

2. چله کشی فرش سه بعدی است که این روش باعث می‌شود که تابلو فرش از نظر فضایی دارای سه بعد باشد. البته در این روش حجم فرش نیز افزایش می‌یابد. بر همین اساس به آن حجم بافی نیز گفته می‌شود. در روش اول پیاده سازی نقشه فرش به صورت سه بعدی است و در روش دوم چله فرش به گونه‌ای تغییر هندسی منظم داده می‌شود که تابلو فرش از نظر فضایی دارای سه بعد می‌گردد.در روش دوم چند دار مختلف چله کشی با هم ادغام شده و یکپارچه می‌شوند و بافنده برای ایجاد شکل هندسی سه بعدی از دارهای مختلف و در جهت های مختلف گره را می‌زند. نکته ای که لازم به ذکر است اینست که در واقع اصول چله کشی در فرش سه بعدی هندسی با اصول چله کشی سنتی تفاوتی ندارد. در عوض در این روش برای بعد دادن به ابعاد هندسی ساختار مطابق با طراحی فرش از دارهای مختلف در زوایای هندسی مناسب استفاده می‌شود.

از ویژگی های برجسته تابلو فرش سه بعدی می‌توان به یکپارچه بودن آن علارغم استفاده از دارهای مختلف اشاره کرد. همچنین تابلو فرش های سه بعدی بر خلاف تابلو فرش های دوبعدی هم شکل مشابه ندارند. یعنی نمی‌توان دو فرش سه بعدی دقیقا مثل هم بافت که این باعث می‌شود هر تابلو فرش سه بعدی منحصر به فرد باشد و  از ارزش والایی برخوردار باشد. 

آثار ارزشمند در حوزه تابلو فرش های سه بعدی

آثار ارزشمند در حوزه تابلو فرش های سه بعدی از آثار ارزشمند و نفیس در حوزه تابلو فرش سه بعدی می‌توان به کوزه، تنگ برجسته، تخت جمشید، پیکر حضرت مریم و گلاب دان اشاره کرد. از تابلو فرش سه بعدی کوزه می‌توان به عنوان اولین اثر حجم بافی یاد کرد. تابلو فرش سه بعدی در سر در مسجد شاه عباس صفوی در اصفهان نیز بزرگترین اثر حجم بافی است. تابلو فرش سه بعدی ابوالقاسم فردوسی که ساخت آن پنجاه و یک ماه به طول انجامیده نیز اثری قابل بحث در این زمینه به شمار می‌رود. نکته ای که در مورد از قبیل آثار قابل توجه است زمان و دقت و حوصله به کار رفته در دوخت آنهاست؛ برای مثال برای دوخت تابلو فرش سه بعدی حضرت مریم پنج سال وقت گذاشته شده و اکنون اثری قابل تحسین به شمار می‌آید. 

صادرات تابلو فرش سه بعدی به بازارهای بین المللی

صادرات تابلو فرش سه بعدی به بازارهای بین المللی در شرایط کنونی صادرات تابلو فرش نسبت به فرش افزایش یافته است و در لیست صادرات غیر نفتی در جایگاه نخست قرار گرفته است. به دلیل زیبایی، منحصر به فرد بودن و کیفیت بالای تابلو فرش سه بعدی در بازارهای جهانی تقاضا برای آن افزایش یافته است. چین از کشور های پرمتقاضی برای این تابلو فرش ها بوده و امروزه صنعت صادرات تابلو فرش به ویژه تابلو فرش  سه بعدی  به صنعتی سودآور تبدیل شده است. 

مژگان فرجی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ما شما را به خرید بهترین تابلوفرش ماشینی، موکت، تایلهای اداری و تشریفات تالار دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0