مجموعه ما شما را به خرید بهترین تابلوفرش ماشینی، موکت، تایلهای اداری و تشریفات تالار دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

بازار فروش تابلو فرش ایرانی با طرح های بی نظیر

فرش از صنایع سنتی اصیل ایرانی به شمار می‌رود که امروزه به صورت تابلو فرش ایرانی با طرح های بی نظیر  نیز قابل تولید و عرضه به بازار است. با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری درباره تاریخچه تابلو فرش، طرحهای متنوع آن و همچنین بازار خرید و فروش و صادرات آن به شما ارائه دهیم؛ بازار فروش تابلو فرش ایرانی با طرح های بی نظیر

تاریخچه استفاده از تابلو فرش ایرانی

تاریخچه استفاده از تابلو فرش ایرانیتابلو فرش در واقع فرش هایی در ابعاد کوچک تر است که قاب می‌شوند و در منازل یا شرکت ها به عنوان بخشی از دکوراسیون مورد استفاده قرار می‌گیرد و به آن محیط رنگ، زیبایی و اصالت می‌بخشد. اما تابلو فرش چیزی نیست که به یک باره میان مردم رواج پیدا کرده باشد و نو ظهور باشد بلکه شواهد تاریخی بر این نکته تأکید دارد که مردم از گذشته های دور به استفاده از تابلو فرش علاقه داشتند. 

از آنجایی که برخی وقایع تاریخی در تابلو فرش های به جا مانده از آن دوران قابل مشاهده است، به جرات می‌توان گفت که فرش و تابلوفرش به مرور زمان از گذشته های دیرباز رشد و توسعه پیدا کرده و اکنون به این جایگاهی که می‌بینید رسیده است. استفاده از تابلو فرش به سده پنجم پیش از میلاد بازمی‌گردد.

در ایران از زمان دوره ساسانیان بافتن تابلو فرش رونق گرفته است اما اوج توجه و استفاده از آن به دوره هخامنشیان باز می‌گردد. از معروف ترین تابلو فرش های به جا مانده از آن دوران می‌توان به تابلو فرش بهارستان یا همان بهار خسرو اشاره کرد که مربوط به دوران ساسانی است.

همچنین تابلو فرش کوروش کبیر که مربوط به دوران هخامنشیان است نیز قابل ذکر است. 

طرح های معروف تابلو فرش ایرانی

طرح های معروف تابلو فرش ایرانیطرح ها و نقوش به کار رفته در تابلو فرش ها با فرش های معمولی متفاوت است و جنش الیاف آن عمدتا از نوع ابریشم است و گاهی از پشم های با کیفیت نیز در تولید آن استفاده می‌شود. تابلو فرش ها به دو دسته دستبافت و ماشینی تقسیم می‌شوند که هر کدام جایگاه خاص خود را دارند اما چون نوع دستبافت زمان زیادی می طلبد امروزه نوع ماشینی رواج بیشتری به دلیل افزایش تقاضا داشته است.                                                                       

طرح های به کار رفته در تابلو فرش ها عبارتند از ‌‌؛ عکس مناظر طبیعی، گل و سبد گل، حیوانات، چهره افراد، نقاشی معروف هنرمندان مشهور جهان، عکس های معروف، ترکیبی از منظره و حیوانات و …                                                                   

 تاکنون تابلو فرش های زیادی در طرح های مفهومی و زیبا در ایران با قیمت و ارزش بالا تولید و عرضه شده است اما پرفروش ترین و معروف ترین  طرح های تابلو فرش ایرانی عبارتند از تابلو فرش ظهر عاشورا، تابلو فرش اسم الله، تابلو فرش وان یکاد، تابلو فرش چهار قل، تابلو فرش کوچ عشایر و تابلو فرش شاعر جوان، تابلو فرش توحید تابلو فرش ملک سلیمان.  همان طور که مشاهده می‌کنید اغلب ایرانیان به تابلو فرش هایی با طرح آیه های قرآنی و نام خدا و وقایع قرآنی مانند عاشورا علاقه نشان می‌دهند.                         

 سردرود که در یکی از شهرستان های تبریز در استان آذربایجان شرقی واقع شده است به جرات می‌توان گفت که  پایتخت خرید  و فروش تابلو فرش ایرانی  در جهان است و قدمت هشتاد ساله دارد. 

صادرات انواع تابلو فرش ایرانی

صادرات انواع تابلو فرش ایرانیتابلو فرش های ایرانی در بازارهای جهانی مشتریان زیادی دارند و فروش تابلو فرش ایرانی در کشور هایی نظیر دبی و ترکیه رونق زیادی پیدا کرده است. این بدان معناست که علاوه بر ایرانیان مردم سایر ملل از جمله اروپایی آمریکایی چینی و اعراب نیز طرفدار تابلو فرش ایرانی هستند.

از دلایل رونق فروش تابلو فرش ایرانی می‌توان به کیفیت بالا و نقوش و طرح های بی نظیر و زیبای به کار رفته در تابلو فرش ایرانی اشاره کرد. به همین دلیل است که صادرات تابلو فرش ایرانی رشد و توسعه زیادی داشته است و روز به روز به تعداد مشتریان داخلی و خارجی تابلو فرش ایرانی افزوده می‌شود.

مژگان فرجی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ما شما را به خرید بهترین تابلوفرش ماشینی، موکت، تایلهای اداری و تشریفات تالار دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0