مجموعه ما شما را به خرید بهترین تابلوفرش ماشینی، موکت، تایلهای اداری و تشریفات تالار دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

بازار تابلو فرش مینیاتوری با بهترین کیفیت

تابلو فرش ها از جمله صنایع اصیل ایرانی هستند که از گذشته های دور مورد توجه بود و انواع مختلفی با توجه به نوع طرح و جنس نخ دارد.

یکی از انواع پرطرفدار و بی نظیر آن تابلو فرش های مینیاتوری است. تا انتهای مطلب مارا همراهی کنید تا درباره معنای مینیاتور، تابلو فرش مینیاتوری، جنس و عرضه انواع آن آشنا شویم؛ 

بازار تابلو فرش مینیاتوری با بهترین کیفیت

تابلو فرش مینیاتوری چیست؟

تابلو فرش مینیاتوری چیست؟مینیاتور هنر ارزشمند و باشکوه  ایرانیان در طی سالیان متمادی،  از گذشته تا به امروز بوده است. تاریخچه آن نشان می‌دهد که قدمت این هنر به پیش از ظهور اسلام می‌رسد.

هنر مینیاتور نیز مانند هر هنر دیگری دوره اوج و شکوفایی و دوره رکود داشته است. دوران رکود آن با تلاش هنرمندان اصیل ایرانی به پایان رسیده و دوباره این هنر، درخشان تر از قبل مورد توجه قرار گرفته است.   

واژه مینیاتور مخفف کلمه فرانسوی مینی مول ناتورال است که به معنای طبیعت کوچک و ظریف است. در واقع این واژه به هر چیز ظریف و کوچکی گفته می‌شود  که دارای ظرافت و زیبایی و رنگ باشد. تابلو های نقاشی  مینیاتوری بسیار مورد توجه بود تا اینکه تابلو فرش های مینیاتوری نیز پا به عرصه گذاشتند.

تابلو فرش نیز به فرش هایی در ابعاد کوچک تر گفته می‌شود که آن هارا قاب کرده و عرضه می‌کنند. زیبایی و ظرافت و همچنین رنگ هایی که در تابلو فرش مینیاتوری به کار گرفته می‌شوند باعث شده تا تابلو فرش های مینیاتوری ایران بسیار مورد توجه قرار گیرند و چه در سطح داخلی و چه در سطح جهانی، طرفداران زیادی به خود جلب کرده است.

استفاده از تابلو فرش های مینیاتوری در دکوراسیون  منزل یا دفاتر کار جلوه ای بی نظیر از رنگ و زیبایی و اصالت را به محیط اطراف می‌بخشد و حتی از آن می‌توان برای هدیه به اشخاص مهم و عزیز زندگیمان استفاده کرد. 

جنس نخ استفاده شده در تابلو فرش مینیاتوری

جنس نخ استفاده شده در تابلو فرش مینیاتورینخ تابلو فرش مینیاتوری غالبا از نوع ابریشم است که علاوه بر طبیعی بودن خاصیت درخشندگی داشته و جلوه ای خاص به تابلو فرش می‌دهد.

همچنین رنگ نخ ابریشم بسیار متنوع است و استفاده از چند رنگ در کنار هم باعث چشم نوازی بیشتر تابلو فرش مینیاتوری می‌شود.

البته این توضیح برای تابلو فرش مینیاتوری دستباف صدق می‌کند؛ چون نوع دیگری از این تابلو فرش به صورت ماشینی عرضه می‌شود که جنس نخ آن معمولا از نوع صد در صد اکریلیک میباشد و تابلو فرش، کاملا هیت ست شده به مشتری تحویل داده می‌شود.

هیت ست کردن تابلو فرش به معنای جلوگیری از پرز دهی تابلو فرش است که یک مزیت به شمار می‌آید. 

عرضه انواع تابلو فرش مینیاتوری

عرضه انواع تابلو فرش مینیاتوریطرح های تابلو فرش مینیاتوری بسیار ظرافت کاری داشته و صبر و حوصله زیاد می‌طلبد. غالبا در طرح های مینیاتوری از داستان های تاریخی، اساطیری، قرآنی و حتی اشعار شاعران قدیم ایرانی استفاده می‌شود.

از داستان های قرآنی می‌توان به ماجرای حضرت یوسف و زلیخا اشاره کرد بسیار طرح پرطرفداری است. از طرح های تاریخی می‌توان به ظهر عاشورا اثر استاد محمود فرشچیان اشاره کرد.تابلو های نقاشی استاد فرشچیان از معروف ترین آثار در حوزه مینیاتور است و اغلب از طرح های آن در تابلو فرش های مینیاتوری استفاده می‌شود.

از طرح های اساطیری به طرح رستم و سهراب که بسیار معروف است اشاره کرد و از طرح های اشعار می‌توان به حافظ و عشق الهی اش و مولانا و شمس اشاره کرد که هر کدام طرفداران خاص خود را درا دارند. عرضه انواع  تابلو فرش مینیاتوری و ارزش و قیمت آن غالبا به اندازه، تعداد رنگ به کار رفته، نوع طرح آن و کیفیت و بی نقص بودن طرح بستگی دارد.

از آنجایی که عرضه آن در بازارهای جهانی نیز پر رونق بوده امروزه صنعت صادرات آن از صنایع سودآور کشورمان است و کیفیت و ظرافت آن زبانزد خاص و عام شده است. 

مژگان فرجی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ما شما را به خرید بهترین تابلوفرش ماشینی، موکت، تایلهای اداری و تشریفات تالار دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0